Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev 17 mayda Ağcabədi şəhərində yerləşən Yeni Azərbaycan Partiyasının Ağcabədi rayon təşkilatının inzibati binasında vətəndaşları qəbul edib.
Görüşdən əvvəl nazir Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib və önünə gül dəstəsi qoyub.
Vətəndaş qəbulunda Tərtər, Bərdə, Ağdam, Laçın və Ağcabədi rayonlarının sakinləri iştirak ediblər.
Qəbul zamanı nəqliyyat, telekommunikasiya, o cümlədən internet, teleradio yayımı və poçt xidmətləri ilə bağlı müraciətlərə baxılıb.
Nazir Rəşad Nəbiyev müraciətlərin mövcud qanunvericiliyin tələblərinə uyğun və operativ şəkildə araşdırılması ilə əlaqədar nazirliyin aidiyyəti qurumlarının rəhbərlərinə tapşırıqlar verib.
Vətəndaşların müraciətlərində qaldırılan problemlərin bir qismi dərhal müsbət həllini tapıb.
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin fəaliyyət sahələrinə aid olmayan məsələlərlə bağlı müraciətlər isə qeydiyyata alınıb və müvafiq qurumlara göndərilməsi təmin olunacaq.
Qeyd edək ki, vətəndaşların qəbulu mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumlarının rəhbərlərinin şəhər və rayonlarda vətəndaşları qəbulu cədvəlinə əsasən həyata keçirilir.

On May 17, Digital Development and Transport Minister Rashad Nabiyev received citizens in the administrative building of regional organization of the New Azerbaijan Party in the city of Aghjabedi.
Before the meeting, the minister visited the monument erected to the national leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev and laid flowers at the monument.
The reception was attended by residents from Tartar, Barda, Aghdam, Lachin and Aghjabedi regions.
During the reception, the appeals from citizens related to the transport, telecommunications, including Internet, TV & radio broadcasting and postal services were considered.
Minister Rashad Nabiyev gave instructions to the heads of appropriate bodies of the ministry to promptly consider the appeals from citizens in accordance with the requirements of the current legislation.
Some of the issues raised in citizens’ appeals were immediately resolved.
Citizens’ appeals on the issues that are not related to the activities of the Ministry of Digital Development and Transport were also registered in order to forward them to relevant authorities.
It should be noted that the reception of citizens is held in accordance with the schedule of reception of citizens in cities and regions by heads of central executive authorities and other government bodies.