Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev 17 mayda Ağcabədi şəhərində yerləşən Yeni Azərbaycan Partiyasının Ağcabədi rayon təşkilatının inzibati binasında vətəndaşları qəbul edib.
Görüşdən əvvəl nazir Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib və önünə gül dəstəsi qoyub.
Vətəndaş qəbulunda Tərtər, Bərdə, Ağdam, Laçın və Ağcabədi rayonlarının sakinləri iştirak ediblər.
Qəbul zamanı nəqliyyat, telekommunikasiya, o cümlədən internet, teleradio yayımı və poçt xidmətləri ilə bağlı müraciətlərə baxılıb.
Nazir Rəşad Nəbiyev müraciətlərin mövcud qanunvericiliyin tələblərinə uyğun və operativ şəkildə araşdırılması ilə əlaqədar nazirliyin aidiyyəti qurumlarının rəhbərlərinə tapşırıqlar verib.
Vətəndaşların müraciətlərində qaldırılan problemlərin bir qismi dərhal müsbət həllini tapıb.
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin fəaliyyət sahələrinə aid olmayan məsələlərlə bağlı müraciətlər isə qeydiyyata alınıb və müvafiq qurumlara göndərilməsi təmin olunacaq.
Qeyd edək ki, vətəndaşların qəbulu mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumlarının rəhbərlərinin şəhər və rayonlarda vətəndaşları qəbulu cədvəlinə əsasən həyata keçirilir.

Министр Рашад Набиев принял граждан в городе Агджабеди
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев 17 мая принял граждан в административном здании Агджабединской районной организации партии «Ени Азербайджан» в городе Агджабеди.
Перед началом встречи министр посетил памятник общенациональному лидеру азербайджанского народа Гейдару Алиеву и возложил к нему цветы.
В приеме граждан приняли участие жители Тертерского, Бардинского, Агдамского, Лачинского и Агджабединского районов.
В ходе приема были выслушаны обращения граждан по транспортным, телекоммуникационным услугам, в том числе интернета, телерадиовещания и почты.
Министр Рашад Набиев дал руководителям соответствующих структур поручения по оперативному изучению обращений в соответствии с требованиями действующего законодательства.
Ряд проблем, затронутых в обращениях граждан, были решены незамедлительно.
Обращения же, касающиеся вопросов, не относящихся к кругу деятельности Министерства цифрового развития и транспорта, были зарегистрированы для направления в соответствующие структуры.
Отметим, что прием граждан осуществляется в соответствии с графиком приема граждан руководителями центральных органов исполнительной власти и других структур управления в городах и районах.