Nazir Rəşad Nəbiyev şəhid övladları ilə görüşüb
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev “TEKNOFEST Azərbaycan”da yarışçı olaraq iştirak etmiş və Türkiyədə təşkil olunacaq qış düşərgəsinə dəvət almış şəhid övladları ilə görüşüb.
Nazir şəhid övladlarına qış düşərgəsində maraqlı və səmərəli zaman keçirməyi arzulayıb, bu səfəri onların inkişafı üçün yeni imkan olaraq dəyərləndirib: “Türkiyədə müxtəlif texnoloji təhsil müəssisələrinə, T3 Vəqfinə gedəcək, texnologiya sahəsində çalışan insanlarla görüşəcək, müxtəlif fəaliyyət növləri ilə məşğul olacaqsınız.
Bu cür ziyarətlər, tanışlıqlar yeni məlumatlar, biliklər əldə etməyiniz, informasiya mübadiləsi aparmağınız, yeni dostluq əlaqələri qurmağınız üçün çox faydalıdır”, – deyə Rəşad Nəbiyev vurğulayıb.
Görüş zamanı şəhid övladları öz fikirlərini ifadə edərək informasiya texnologiyaları sahəsinə maraq göstərdiklərini və gələcəkdə peşə seçimində bu istiqamətə üstünlük verəcəklərini bildiriblər.
Qeyd edək ki, şəhid övladları Türk Əməkdaşlıq və Koordinasiya Agentliyi (TİKA) və T3 Vəqfi tərəfindən 26-30 yanvar tarixlərində Türkiyədə təşkil olunacaq qış düşərgəsində iştirak edəcəklər.

Министр Рашад Набиев встретился с детьми шехидов
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев встретился с детьми шехидов, принимавшими участие в «TEKNOFEST Азербайджан» в качестве конкурсантов и приглашенными в зимний лагерь, который будет организован в Турции.
Министр пожелал детям шехидов интересно и плодотворно провести время в зимнем лагере, и оценил эту поездку как новую возможность для их развития: «Вы побываете в различных технологических учебных заведениях, Фонде Т3 в Турции, встретитесь с людьми, работающими в сфере технологий, будете заниматься различными видами деятельности.
Такие поездки, знакомства очень полезны для вас, чтобы получить новую информацию, знания, обменяться информацией, построить новые дружеские отношения», - сказал Рашад Набиев.
В ходе встречи дети шехидов высказали свои мнения, и отметили, что они проявляют интерес к сфере информационных технологий и в будущем отдадут предпочтение этому направлению при выборе профессии.
Отметим, что дети шехидов примут участие в зимнем лагере, организованном Турецким агентством по сотрудничеству и координации (TIKA) и Фондом T3 в Турции 26-30 января.