İctimai Şura Dövlət Radiotezliklər İdarəsində görüş keçirib
Bu gün Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında İctimai Şura Dövlət Radiotezliklər İdarəsində görüş keçirib.
Görüşdə İctimai Şuranın sədri Siruz Abasbəyli giriş nitqi ilə çıxış edərək Şura tərəfindən həyata keçirilmiş tədbirlər və qarşıda duran məsələlər barədə məlumat verib.
Sonra Dövlət Radiotezliklər İdarəsinin rəisi Heydər Rüstəmov təqdimatla çıxış edib. H. Rüstəmov son dövrlər radiotezlik idarəçiliyi sahəsində görülmüş işlər, tətbiq edilən yeniliklər, eləcə də planlaşdırılan və həyata keçirilən layihələr barədə İctimai Şura üzvlərini məlumatlandırıb.
Həmçinin iclasda qeyd olunan məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb, Şura üzvlərinin tövsiyələri və təklifləri dinlənilib.

Сегодня Общественный совет при Министерстве цифрового развития и транспорта провел встречу в Государственном управлении радиочастот.
Председатель Общественного совета Сируз Абасбейли выступил на встрече с вступительной речью и сообщил о реализованных Советом мерах и предстоящих задачах.
Затем с презентацией выступил начальник Государственного управления радиочастот Гейдар Рустамов. Он проинформировал членов Общественного совета о работах, проделанных за последнее время в области радиочастотного управления, применяемых инновациях, а также планируемых и реализуемых проектах.
Также состоялся обмен мнениями по затронутым на заседании вопросам, выслушаны рекомендации и предложения членов Совета.