İctimai Şura Dövlət Radiotezliklər İdarəsində görüş keçirib
Bu gün Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında İctimai Şura Dövlət Radiotezliklər İdarəsində görüş keçirib.
Görüşdə İctimai Şuranın sədri Siruz Abasbəyli giriş nitqi ilə çıxış edərək Şura tərəfindən həyata keçirilmiş tədbirlər və qarşıda duran məsələlər barədə məlumat verib.
Sonra Dövlət Radiotezliklər İdarəsinin rəisi Heydər Rüstəmov təqdimatla çıxış edib. H. Rüstəmov son dövrlər radiotezlik idarəçiliyi sahəsində görülmüş işlər, tətbiq edilən yeniliklər, eləcə də planlaşdırılan və həyata keçirilən layihələr barədə İctimai Şura üzvlərini məlumatlandırıb.
Həmçinin iclasda qeyd olunan məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb, Şura üzvlərinin tövsiyələri və təklifləri dinlənilib.

The Public Council under the Ministry of Digital Development and Transport held a meeting today at the State Administration of Radio Frequencies.
At the meeting, Chairman of the Public Council Siruz Abasbeyli delivered an opening speech and informed on the measures taken by the council and the tasks ahead.
Then head of the State Administration of Radio Frequencies Heydar Rustamov made a presentation. He informed the members of the Public Council about the work done in the field of radio frequency management, innovations applied, as well as planned and ongoing projects.
There was also an exchange of views on the issues raised at the meeting, recommendations and suggestions from council members were heard.