Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Şamaxı şəhərində vətəndaşlarla görüşüb.
Görüşdən öncə nazir Azərbaycan xalqının Ümummilli lideri Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib və önünə gül dəstəsi qoyub.
Vətəndaş qəbulunda Qobustan, Şamaxı, Ağsu və İsmayıllı rayonlarının sakinləri iştirak ediblər.
Qəbul zamanı vətəndaşların nəqliyyat, telekommunikasiya, o cümlədən internet, teleradio yayımı və poçt xidmətləri ilə bağlı müraciətlərinə baxılıb.
Nazir Rəşad Nəbiyev müraciətlərin mövcud qanunvericiliyin tələblərinə uyğun və operativ şəkildə araşdırılması ilə əlaqədar nazirliyin müvafiq qurumlarının rəhbərlərinə tapşırıqlar verib.
Vətəndaşların müraciətlərində qaldırılan problemlərin bir qismi dərhal həllini tapıb.
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin fəaliyyət sahələrinə aid olmayan məsələlərlə bağlı müraciətlərin isə qeydiyyata alınaraq müvafiq qurumlara göndərilməsi təmin olunacaq.
Qeyd edək ki, nazir Rəşad Nəbiyevin Şamaxı şəhərində vətəndaşlarla görüşü mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumlarının rəhbərlərinin 2022-ci ilin iyul ayı üzrə şəhər və rayonlarda vətəndaşları qəbulu cədvəlinə əsasən keçirilib.

Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev has received citizens in the city of Shamakhy.
Before the reception, the minister visited the monument erected to the national leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev and laid flowers at the monument.
Residents of Gobustan, Shamakhy, Aghsu, and Ismayilly regions took part in the reception.
During the reception, the appeals from citizens related to the transport, telecommunications, including internet, TV and radio broadcasting and postal services were listened to.
Minister Rashad Nabiyev gave instructions to the heads of appropriate bodies of the ministry to promptly consider the appeals from citizens in compliance with the existing legislation.
Some of the problems raised in the citizens’ appeals were resolved immediately.
Citizens’ appeals on the issues that are not related to the activities of the Ministry of Digital Development and Transport were also registered in order to forward them to relevant authorities.
It should be noted that the meeting of Minister Rashad Nabiyev with citizens in Shamakhy was held in accordance with the schedule of reception of citizens in cities and regions in July 2022 by heads of central executive authorities and other government bodies.