Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev növbəti vətəndaş qəbulu çərçivəsində Göyçay rayonunda 3 min nəfər əhalinin yaşadığı Xəlitli, Yeniarx və Hacıağalıbəyli kəndlərində olub.
Nazir adı çəkilən kəndlərdə 910 ailə təsərrüfatının GPON texnologiyası ilə internetlə təmin olunması ilə əlaqədar təşkil olunmuş tədbirdə iştirak edib.
Həmçinin Xəlitli kəndində Xəlitli, Yeniarx və Hacıağalıbəyli kəndləri üçün tikilən mərkəzi Optik Paylayıcı otağın nazir Rəşad Nəbiyevin və 3 kəndin ictimaiyyət nümayəndələrinin iştirakı ilə açılışı keçirilib.
Qeyd edək ki, otağın yeri seçilərkən gələcəkdə ətrafda yerləşən Çərəkə, Çərəcə, Mallı-şıxlı, Müskürlü kimi kəndlərin də eyni avadanlıqdan qidalanması nəzərə alınıb.

Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев в рамках очередного приема граждан посетил села Халитли, Ениарх и Гаджиагалибейли Гейчайского района с населением 3 тысячи человек.
Министр принял участие в мероприятии, организованном для обеспечения 910 семейных домохозяйств в указанных селах интернетом посредством технологии GPON.
Также при участии министра Рашада Набиева и представителей общественности трех сел в селе Халитли состоялось открытие центрального оптического распределительного помещения, построенного для сел Халитли, Ениарх и Гаджиагалибейли.
Отметим, что при выборе места расположения помещения было учтено, что в будущем от этого же оборудования будут питаться окрестные села Череке, Чараджа, Маллы Шыхлы, Мускурлу.