Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında İctimai Şuranın növbəti iclası keçirilib.
Görüşdə İctimai Şuranın üzvləri, “Avirtel”, “Sazz-LTE”, “Smart systems technology”, “Azintex” internet provayderlərinin rəhbərləri və internet üzrə ekspert Eldar Cəfərov iştirak edib.
İclasda internetlə bağlı problemlərin araşdırılması və onların həlli istiqamətində müzakirələr aparılıb.
İctimai Şuranın sədri Siruz Abasbəyli çıxış edərək bu toplantının nazirlikdə keçiriləcək birgə görüşün ilkin müzakirəsi olduğu və bu işdə rəhbərliyin İctimai Şuranın sədr müavini Qalib Qurbanova həvalə edildiyini diqqətə çatdırıb.
Qalib Qurbanov çıxışında hazırda ölkəmizdə internet sahəsində böyük nailiyyətlərin əldə olunduğunu söyləyib. Şuranın sədr müavini əlavə edib ki, bu sahədə müəyyən problemlər də mövcuddur.
“İctimai Şura olaraq bu gün Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin problemlərin həlli istiqamətində addımlar atmağa hazır olduğu və diqqət ayırdığını müşahidə edirik”, – deyə Qalib Qurbanov vurğulayıb.

Состоялось очередное заседание Общественного совета при Министерстве транспорта, связи и высоких технологий
Прошло очередное заседание Общественного совета при Министерстве транспорта, связи и высоких технологий.
Во встрече приняли участие члены Общественного совета, руководители интернет-провайдеров Avirtel, Sazz-LTE, Smart systems technology, Azintex и интернет-эксперт Эльдар Джафаров.
На заседании обсуждалось исследование проблем в связи с интернетом и способы их решения.
Выступивший на мероприятии председатель Общественного совета Сируз Абасбейли сказал, что заседание является предварительным обсуждением совместной встречи, которая состоится в министерстве, и что руководство этой работой поручено заместителю председателя Общественного совета Галибу Гурбанову.
В своем выступлении Галиб Гурбанов заявил, что в нашей стране в области интернета достигнуты большие успехи. Заместитель председателя также добавил, что в этой сфере существует ряд проблем.
«Сегодня, как Общественный совет, мы видим, что Министерство транспорта, связи и высоких технологий готово и уделяет внимание принятию мер по решению проблем», - подчеркнул Галиб Гурбанов.