Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında İctimai Şuranın növbəti iclası keçirilib
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında İc­timai Şu­ra­nın növbəti iclası keçirilib.
İclasda İсtimai Şuranın “Fəaliyyət planı”, görüş qrafikləri, növbəti aylarda görüləcək işlər müzakirə edilib.
“Fəaliyyət Planı” “İş Planı” ilə əvəz edilərək təsdiqlənib.
Təşkilat üzvləri İctimai Şuranın görüş qrafikləri, növbəti aylarda görüləcək işləri müzakirə edərək, onun tez bir zamanda hazırlanıb Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinə təqdim edilməsi məsələsini səsvermə əsasında qəbul ediblər.
Növbəti aylarda internetlə bağlı problemlərin, Azərbaycanın İT məhsullarının ixracının artırılmasına təsir edən maneələrin, yol hərəkəti təhlükəsizliyinin, hava və dəniz nəqliyyatında mövcud problemlərin müvafiq qurumların nümayəndələrinin iştirakı ilə müzakirəsi nəzərdə tutulur.

Public Council under Ministry of Transport, Communications and High Technologies holds regular meeting
The Public Council under the Ministry of Transport, Communications and High Technologies held its regular meeting.
The meeting discussed the Action Plan of the Public Council, the schedule of meetings and the work to be done in the coming months.
The Action Plan was approved by replacing it with a Work Plan.
The Council members discussed the schedule of meetings of the Public Council, the work to be done in the coming months, and by voting decided to develop it as soon as possible and submit it to the Ministry of Transport, Communications and High Technologies.
It is planned to discuss the problems related to the Internet, obstacles to increasing the export of Azerbaijan’s IT products, road safety, existing problems in air and sea transport with the participation of representatives of relevant bodies in the coming months.