Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında İctimai Şuranın növbəti iclası keçirilib
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında İc­timai Şu­ra­nın növbəti iclası keçirilib.
İclasda İсtimai Şuranın “Fəaliyyət planı”, görüş qrafikləri, növbəti aylarda görüləcək işlər müzakirə edilib.
“Fəaliyyət Planı” “İş Planı” ilə əvəz edilərək təsdiqlənib.
Təşkilat üzvləri İctimai Şuranın görüş qrafikləri, növbəti aylarda görüləcək işləri müzakirə edərək, onun tez bir zamanda hazırlanıb Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinə təqdim edilməsi məsələsini səsvermə əsasında qəbul ediblər.
Növbəti aylarda internetlə bağlı problemlərin, Azərbaycanın İT məhsullarının ixracının artırılmasına təsir edən maneələrin, yol hərəkəti təhlükəsizliyinin, hava və dəniz nəqliyyatında mövcud problemlərin müvafiq qurumların nümayəndələrinin iştirakı ilə müzakirəsi nəzərdə tutulur.

Состоялось очередное заседание Общественного совета при Министерстве транспорта, связи и высоких технологий
Прошло очередное заседание Общественного совета при Министерстве транспорта, связи и высоких технологий.
В ходе заседания были обсуждены План действий, расписание встреч Общественного совета, работа, которую предстоит проделать в течение следующих месяцев.
План действий был заменен Планом работы и одобрен.
Члены Совета обсудили график встреч Общественного совета, работу, которую предстоит проделать в течение следующих месяцев, и путем голосования приняли решение о его скорейшей разработке и предоставлении в Министерство транспорта, связи и высоких технологий.
В течение следующих месяцев при участии представителей профильных структур планируется обсудить проблемы, связанные с интернетом, препятствия, влияющие на увеличение экспорта IT-продукции Азербайджана, безопасность дорожного движения, существующие в воздушном и морском транспорте проблемы.