Nazir Rəşad Nəbiyev Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında İctimai Şuranın üzvləri ilə görüşüb
Nəqliyyat, rabitə və yüksək texnologiyalar naziri Rəşad Nəbiyev NRYTN yanında İctimai Şuranın üzvləri ilə görüş keçirib.
Rəşad Nəbiyev İctimai Şuranın tərkibinin formalaşdırılması məqsədilə keçirilmiş seçkilərdə uğur qazanaraq seçilmiş Şura üzvlərinin hər birini təbrik edib, onlara fəaliyyətlərində müvəffəqiyyətlər arzulayıb.
Nazir bildirib ki, İctimai Şura ictimaiyyətlə qarşılıqlı fəaliyyətin gücləndirilməsi, sağlam dialoqun qurulması, eləcə də şəffaflığın təmin edilməsində böyük rola malikdir.
Rəşad Nəbiyev sahə üzrə mövcud vəziyyət və perspektivlər barədə ətraflı danışıb, İctimai Şura üzvlərinin rəy və təkliflərini dinləyib.
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında İctimai Şuranın üzvləri nazir Rəşad Nəbiyevə səmimi ortamda keçən görüşə görə minnətdarlıqlarını bildiriblər. Onlar ictimai iştirakçılığın təmin olunmasının nazirliyin işinə müsbət istiqamətdə təsir göstərəcəyinə əminliklərini ifadə ediblər.
Sonra İctimai Şuranın ilk iclası keçirilib. İclasda Şuranın sədri, sədr müavinləri və katibi seçilib. Şuranın sədri “Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Mütəxəssisləri” İctimai Birliyinin sədri, sabiq rabitə naziri Abasbəyli Siruz Hüseyn oğlu, sədr müavinləri “Azərbaycan İnternet Cəmiyyəti”nin sədri Qurbanov Qalib İslam oğlu və “Müstəqil Nəqliyyatçılar Məsləhət və İnformasiya” İctimai Birliyinin üzvü, Azərbaycan Texniki Universitetinin dosenti, texnika elmləri namizədi Eyyubov Fərhad Çinar oğlu, katibi “Regional Sosial-İqtisadi İnkişaf üzrə Maarifləndirmə” İctimai Birliyinin sədri Məhərrəmova Elnarə Aşır qızı olub.

Minister Rashad Nabiyev met with members of Public Council under Ministry of Transport, Communications and High Technologies
Minister of Transport, Communications and High Technologies Rashad Nabiyev held a meeting with members of the Public Council under the Ministry of Transport, Communications and High Technologies.
Rashad Nabiyev congratulated each elected member of the council on the success in the elections, which were held with a view to forming the composition of the Public Council, and wished them success in their future work.
The Minister noted that the Public Council plays a major role in enhancing interaction with the public, establishing a healthy dialogue, as well as ensuring transparency.
Rashad Nabiyev spoke in detail about the current situation and prospects in the specialized field, listened to the views and proposals of the members of the Public Council.
Members of the Public Council under the Ministry of Transport, Communications and High Technologies expressed their gratitude to Minister Rashad Nabiyev for the cordial meeting. They expressed confidence that the provision of public participation will have a positive impact on the work of the ministry.
Then the first meeting of the Public Council was held. At the meeting, the chairman, deputy chairmen and secretary of the council were elected. Chairman of Public Association Communication and Information Technology Specialists, former Minister of Communications Siruz Huseyn oglu Abasbeyli was elected as the chairman of the council. Chairman of the Azerbaijan Internet Society Galib Islam oglu Gurbanov and a member of Public Association Independent Transporters Consultation and Information, Associate Professor of Azerbaijan Technical University, Candidate of Technical Sciences Farhad Chinar oglu Eyyubov were elected as deputy chairmen, Chairman of Public Association Education on Regional Socio-Economic Development Elnara Ashir gizi Maharramova became the Secretary of the Council.