Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında İctimai Şuraya seçkilər keçirilib
12 iyun 2021-ci il tarixində Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında İctimai Şuraya seçkilər keçirilib.
Seçkidə vətəndaş cəmiyyəti institutlarının seçki gününə 10 gün qalanadək qeydiyyatdan keçmiş 102 təmsilçisindən 85-i seçici qismində iştirak edib.
Seçki prosesinin sonunda müvafiq qaydada möhürlənmiş seçki qutusu açılaraq səslər Seçki Komissiyası üzvlərinin iştirakı ilə hesablanıb. İstifadə olunmuş 85 seçki bülletenindən 2-si etibarsız sayılıb.
Səsvermədə iştirak edənlərin yarıdan çoxunun səsini toplamış adları aşağıda qeyd olunan şəxslər İctimai Şuranın tərkibinə seçiliblər.
Məhərrəmova Elnarə Aşır qızı – “Regional Sosial-İqtisadi İnkişaf üzrə Maarifləndirmə” İctimai Birliyinin sədri
Nəbiyev Qalib Təsim oğlu – “Sosial İqtisadi İnkişafa Dəstək” İctimai Birliyinin sədri
Bu seçkilər nəticəsində Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında İctimai Şuranın tərkibi tam formalaşmadığı üçün 16 iyun 2021-ci il tarixində nazirliyin Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Zərifə Əliyeva küçəsi 77 ünvanında yerləşən inzibati binasında  seçkilərin II turu keçiriləcək.

Elections to Public Council under Ministry of Transport, Communications and High Technologies held
On June 12, 2021, elections to the Public Council under the Ministry of Transport, Communications and High Technologies were held.
85 out of 102 representatives from civil society institutions registered 10 days before election day took part in the elections as voters.
Upon completion of the electoral process, the properly sealed ballot box was opened, and the votes were counted in the presence of the members of the Election Commission. Out of 85 used ballots, 2 were declared invalid.
According to the results of voting, the following persons, who received more than half of the votes, were elected to the Public Council.
Elnara Ashir gizi Maharramova – Chairman of the Public Association Regional Education for Socio-Economic Development
Galib Tasim oglu Nabiyev – Chairman of the Public Association Support to Social and Economic Development
As a result of these elections, due to an incomplete formation of the composition of the Public Council under the Ministry of Transport, Communications and High Technologies, the second round of elections will be held on June 16, 2021,  in the administrative building of the Ministry, located at the address: Zarifa Aliyeva 77, Sabail district, Baku city.