Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında İctimai Şuraya seçkilər keçirilib
12 iyun 2021-ci il tarixində Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında İctimai Şuraya seçkilər keçirilib.
Seçkidə vətəndaş cəmiyyəti institutlarının seçki gününə 10 gün qalanadək qeydiyyatdan keçmiş 102 təmsilçisindən 85-i seçici qismində iştirak edib.
Seçki prosesinin sonunda müvafiq qaydada möhürlənmiş seçki qutusu açılaraq səslər Seçki Komissiyası üzvlərinin iştirakı ilə hesablanıb. İstifadə olunmuş 85 seçki bülletenindən 2-si etibarsız sayılıb.
Səsvermədə iştirak edənlərin yarıdan çoxunun səsini toplamış adları aşağıda qeyd olunan şəxslər İctimai Şuranın tərkibinə seçiliblər.
Məhərrəmova Elnarə Aşır qızı – “Regional Sosial-İqtisadi İnkişaf üzrə Maarifləndirmə” İctimai Birliyinin sədri
Nəbiyev Qalib Təsim oğlu – “Sosial İqtisadi İnkişafa Dəstək” İctimai Birliyinin sədri
Bu seçkilər nəticəsində Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında İctimai Şuranın tərkibi tam formalaşmadığı üçün 16 iyun 2021-ci il tarixində nazirliyin Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Zərifə Əliyeva küçəsi 77 ünvanında yerləşən inzibati binasında  seçkilərin II turu keçiriləcək.

12 июня 2021 года прошли выборы в Общественный совет при Министерстве транспорта, связи и высоких технологий.
В выборах приняли участие 85 из 102 представителей, зарегистрированных за 10 дней до дня выборов от институтов гражданского общества в качестве избирателей.
По завершении процесса выбора был вскрыт ящик, запечатанный в соответствующем порядке, и голоса были подсчитаны при участии членов Избирательной комиссии. Из 85 использованных бюллетеней 2 были признаны недействительными.
По результатам голосования, набравшие голоса больше половины участников нижеуказанные лица были избраны членами в Общественный совет.
Магеррамова Эльнара Ашыр гызы - председатель Общественного объединения «Региональное просвещение по социально-экономическому развитию»
Набиев Галиб Тасим оглу - председатель Общественного объединения «Поддержка социально-экономического развития»
По итогам этих выборов из-за неполного сформирования состава Общественного совета при Министерстве транспорта, связи и высоких технологий 16 июня 2021 года состоится второй тур выборов в административном здании министерства, расположенном по адресу: город Баку, Сабаильский район, улица Зарифы Алиевой, 77.